09 ژانویه

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی جهت مرتب کردن دندان های نامنظم انجام می شود. ارتودنسی باعث می شود تا فرد دندان های زیبایی داشته باشد و باعث اصلاح طرح لبخند نیز می شود. علاوه بر جنبه زیبایی، باعث می شود تا احتمال پوسیدگی و خرابی دندان ها در آینده نیز کاهش یابد. می توان از سنین کم تا سنین بزرگسالی از درمان ارتودنسی استفاده کرد. ارتودنسی انواع مختلفی دارد. ارتودنسی ثابت و متحرک و نامرئی. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با ارتودنسی نامرئی و مزایای آن می پردازیم.

 

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

 

ارتودنسی نامرئی از جنس پلاستیکی سفاف و سخت می باشد و غیر قابل مشاهده می باشد. در روش های قدیمی تر به علت نمایان بودن سیم ها و براکت ها کمتر کسی تمایل به درمان ارتودنسی داشت. اما با روش های نوین ارتودنسی استقبال افراد از این نوع درمانی بسیار زیادتر شده است.

البته بسته به نظر پزشک نوع درمان ارتودنسی صورت می گیرد. برای هر نوع بیماری از ارتودنسی های متفاوتی استفاده می شود.

اگر فردی می خواهد نتیجه بهتری از درمان داشته باشد حتما باید ارتودنس نامرئی را حداقل به مدت 23 ساعت در روز استفاده نماید. به راحتی می توانید جهت خوردن غذا و نوشیدنی و هنگام مسواک زدن ارتودنسی را از دهان خود خارج نمایید.

مزایای ارتودنسی نامرئی

  • از مزایای بارز ارتودنسی نامرئی متحرک بودن و غیر قابل رویت بودن آن می باشد. بیمار به راحتی می تواند در هنگام غذا خوردن و مسواک زدن آن را از دهان خارج نماید.
  • به دلیل اینکه ارتودنسی نامرئی از جنس پلاستیک می باشد و از جنس فلز نیستند به دهان خراش و یا آسیبی وارد نمی کنند
  • جهت تنطیم ارتودنسی در مطب، بیمار زمان کم تری را جهت تنظیم ارتودنسی سپری می نماید

هزینه ارتودنسی نامرئی

بسته به میزان مشکلات افراد و نامنظمی دندان ها هزینه ارتودنسی نامرئی در افراد متفاوت می باشد. اگر درمان های اولیه با استفاده از پلاک های متحرک انجام شود هزینه ارتودنسی کم تر می باشد. البته باز هم بستگی به شدت مشکل افراد دارد و  اینکه از چه تعدا پلاکی قرار است استفاده شود

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان  هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر ساسان رسایی پور متخصص پروتزهای دندانی ، زیبایی و ایمپلنت و ایمپلنت دندان

درباره نویسنده

دکتر رسایی پور | ایمپلنت | ایمپلنت دندان |
دکتر ساسان رسایی پور متخصص پروتزهای دندانی ، زیبایی و ایمپلنت فلوشیپ جراحی و پروتز ایمپلنت های دندانی عضو هیأت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه ممتاز بورد تخصصی کشوری عضو انجمن پرستودنتیستهای ایران عضو کمیته بین لمللی ایمپلنت(ICOI) عضو انجمن پرستودنتیست های آمریکا 02188775160 02188774705

پاسخ

هجده − پنج =

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.