26 دسامبر

پروتز دندانی پارسیل

پروتز دندانی پارسیل

پروتز دندانی پارسیل از گروه  پروتزهای دندان متحرک محسوب می شود. پروتزهای دندانی پارسیل متحرک به کمک بیماران بی دندان یا کم دندان می آید. پروتز دندان پارسیل همانطور که از اسم آن مشخص است به راحتی داخل دهان گذاشته و یا خارج می شود.

پروتز دندانی پارسیل شامل چه قسمت هایی می شود؟

پروتز دندانی پارسیل شامل چند دندان متصل به یک پایه پلاستیکی به رنگ لثه می باشد.که به وسیله یک اسکلت فلزی بهم وصل شده اند  پروتز دندانی پارسیل با گیره‌های فلزی به دندانهای طبیعی شما وصل می‌شود. این اتصالات دقیق تقریباً قابل دیدن نمی‌ باشند و معمولاً از گیره‌های فلزی شکیلی ساخته می شوند. امکان دارد برای تطبیق بهتر یک پروتز دندانی پارسیل با دندانهای طبیعی  نیاز باشد که آنها روکش شوند بخصوص  وقتی از اتصالات ویژه و دقیقی  استفاده می‌شود.

مراقبت از پروتز دندانی پارسیل چگونه است؟

توصیه می شود برای شستشوی پروتز دندانی پارسیل  جلوی یک ظرف مملو از آب قرار بگیرید. تا اگر ناگهان پروتز از دست شما افتاد، مشکلی پیش نیاید. برای رفع  مواد غذایی ریز و پلاک از سطح پروتز هر شب آن را مسواک کنید. این کاراز تغییر رنگ پروتز پارسیل نیز جلوگیری  می کند. مناسب تر است که از مسواکهای ویژه  پروتز پارسیل که موهای ظریفی دارد استفاده کنید. البته یک مسواک با اندازه مدیوم و موهای نرم هم قابل قبول است. اکثر شوینده‌های خانگی و بیشتر خمیر دندانها سایندگی زیاد داشته و نباید برای شستشوی پروتز پارسیل استفاده شود. تمام سطح های پروتز باید کاملاً پاکیزه شود و به آرامی مسواک زده شود تا لطمه ای به اتصالات پلاستیکی وارد نشود. پروتز پارسیل باید مرطوب نگهداشته شود تا شکل اصلی خود را از دست ندهد. بنابراین شبها پروتز باید در آب یا محلول مخصوص این کار قرار داده شود. البته اتصالات فلزی در محلولهای ویژه پروتز ممکن است دچار بد رنگی شوند.

پروتز دندانی پارسیل

اگر پروتز دندانی پارسیل لق شد چه باید بکنیم؟

با افزایش سن دهان بطور طبیعی تغییر می‌کند و لثه ها تحلیل می روند،احتمالا احتیاج به تنظیم دوباره پروتز دندانی  پارسیل می باشد. پروتز پارسیل لق شده مشکلات زیادی مانند زخم و عفونت را باعث می شود. پس چنانچه  پروتز شما لق شده است، حتما به دندانپزشک خود رجوع کنید تا تنظیمات لازم را انجام دهد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان  هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر ساسان رسایی پور متخصص پروتزهای دندانی ، زیبایی و ایمپلنت

درباره نویسنده

دکتر رسایی پور | ایمپلنت | ایمپلنت دندان |
دکتر ساسان رسایی پور متخصص پروتزهای دندانی ، زیبایی و ایمپلنت فلوشیپ جراحی و پروتز ایمپلنت های دندانی عضو هیأت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه ممتاز بورد تخصصی کشوری عضو انجمن پرستودنتیستهای ایران عضو کمیته بین لمللی ایمپلنت(ICOI) عضو انجمن پرستودنتیست های آمریکا 02188775160 02188774705

پاسخ

یازده − 2 =

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.